Wizyta w Gdańsku 12-14 Września A.D. 2008

Na zaproszenie Towarzystwa Debatującego odbyła się w Staromiejskim Ratuszu debata oksfordzka na temat „Ta Izba wolała by Króla od Prezydenta”. Debaty w stylu oksfordzkim są szczególną formą dyskusji. Popularne od setek lat na całym świecie, szczególnie w krajach anglosaskich. Przyciągają chętnych sprawdzenia się na polu retoryki oraz licznych widzów spragnionych intelektualnego widowiska na wysokim poziomie. Powoli idea debatowania w stylu oksfordzkim trafia do Polski. Jest to pozytywne zjawisko, gdyż debaty rozwijają umiejętności autoprezentacji, ekspresji własnym myśli, otwierają wspaniałą możliwość dla rozwoju indywidualnych poglądów i wymiany zdań z innym człowiekiem.

Chcielibyśmy również podkreślić,że debat oksfordzkich nie opuszcza humorystyczne zabarwienie i jest to bardzo widowiskowa, pełna emocji rozrywka, zarówno dla mówców jak i dla słuchaczy. Zapraszam do odwiedzin strony Towarzystwa Debatującego http://www.debaty.com.pl/. Widzowie i osoby zaproszone wyraziły w głosowaniu zwycięstwo strony pro królewskiej. Konfederację Spiską reprezentował Starosta Krakowski – Dominik Galas.