Wizyta w Gda艅sku 12-14 Wrze艣nia A.D. 2008

聽Na zaproszenie Towarzystwa Debatuj膮cego odby艂a si臋 w Staromiejskim Ratuszu debata oksfordzka na temat 鈥濼a Izba wola艂a by Kr贸la od Prezydenta鈥. Debaty w stylu oksfordzkim s膮 szczeg贸ln膮 form膮 dyskusji. Popularne od setek lat na ca艂ym 艣wiecie, szczeg贸lnie w krajach anglosaskich. Przyci膮gaj膮 ch臋tnych sprawdzenia si臋 na polu retoryki oraz licznych widz贸w spragnionych intelektualnego widowiska na wysokim poziomie. Powoli idea debatowania w stylu oksfordzkim trafia do Polski. Jest to pozytywne zjawisko, gdy偶 debaty rozwijaj膮 umiej臋tno艣ci autoprezentacji, ekspresji w艂asnym my艣li, otwieraj膮 wspania艂膮 mo偶liwo艣膰 dla rozwoju indywidualnych pogl膮d贸w i wymiany zda艅 z innym cz艂owiekiem.

Chcieliby艣my r贸wnie偶 podkre艣li膰,偶e debat oksfordzkich nie opuszcza humorystyczne zabarwienie i jest to bardzo widowiskowa, pe艂na emocji rozrywka, zar贸wno dla m贸wc贸w jak i dla s艂uchaczy. Zapraszam do odwiedzin strony Towarzystwa Debatuj膮cego http://www.debaty.com.pl/. Widzowie i osoby zaproszone wyrazi艂y w g艂osowaniu zwyci臋stwo strony pro kr贸lewskiej. Konfederacj臋 Spisk膮 reprezentowa艂 Starosta Krakowski 鈥 Dominik Galas.