V Forum Monarchistów Polskich

W dniach 23-26 lutego, w Lądku Zdroju odbyło się  V Forum Monarchistów Polskich.

W kameralnej  atmosferze willi „Elizjum”, spotkało się 46 osób, członków Konfederacji Spiskiej, w większości z Dolnośląskiego, chociaż nie tylko. Gościliśmy też delegację monarchistów czeskich z partii Ceska Korona, oraz przedstawiciela rojalistów z Saksonii.

Podjęliśmy szereg decyzji mających na celu zacieśnienie współpracy międzynarodowej, w ramach programu pod roboczą nazwą Royalintern, oraz zarysowaliśmy nasz udział w tegorocznych obchodach świąt państwowych. Z zadowoleniem przyjęto informację o powstawaniu (wstępnej) struktury KS w Warszawie.  Wciąż jesteśmy zainteresowani pozyskaniem nowych, niebanalnych członków i sympatyków. Konfederacja Spiska jest obywatelskim ruchem społecznym, nie mającym  ambicji upartyjnienia swoich działań.