Konfederacja Spiska a Dom Sakso艅ski

艢mier膰, w 2012 roku, dw贸ch g艂贸wnych przedstawicieli Domu Wettyn贸w, ksi臋cia Marii Emanuela i ksi臋cia Alberta, by艂a wielkim ciosem dla dynastii sakso艅skiej.

Rodzina po prostu nie by艂a przygotowana na taki obr贸t zdarze艅. Powsta艂 powa偶ny sp贸r o przyw贸dztwo w rodzinie, a 偶e nie o zwyk艂膮 rodzin臋 chodzi, lecz jedn膮 z najstarszych dynastii europejskich, kt贸rej przedstawiciele zasiadaj膮 na wielu tronach naszego kontynentu, to i sprawa sta艂a si臋 g艂o艣na, wr臋cz polityczna.

Rydygier ksi膮偶臋 Saksonii i Jan Skowera marsza艂ek Konfederacji Spiskiej

RYDYGIER KSI膭呕臉 SAKSONII I JAN SKOWERA MARSZA艁EK KONFEDERACJI SPISKIEJ

Nie czas i miejsce, a przede wszystkim nasze kompetencj臋, 偶eby rozstrzyga膰 po czyjej stronie le偶y racja, jedno mo偶na stwierdzi膰, i偶 po艂o偶y艂o si臋 to r贸wnie偶 cieniem na dotychczasowe, dobre relacje pomi臋dzy Konfederacj膮 Spisk膮 a dynasti膮 Sask膮.

Pewnego rozlu藕nienia wi臋z贸w nale偶a艂o si臋 spodziewa膰, chocia偶by z uwagi na fakt, i偶 tym g艂贸wnym naszym rozm贸wc膮 by艂 艣p. ksi膮偶臋 Albert.

22 pa藕dziernika mia艂o miejsce spotkanie delegacji Konfederacji, kt贸r膮 reprezentowali: Jan Skowera 鈥 marsza艂ek Konfederacji i Dominik Galas 鈥 wicemarsza艂ek, a przedstawicielami Domu Wettyn贸w z ksi臋ciem Rydygierem i ksi臋偶n膮 Elmir膮 na czele. Obie strony wyrazi艂y ch臋膰 dalszej wsp贸艂pracy i podniesienia wzajemnych kontakt贸w, przynajmniej do ich poziomu z czas贸w, nieod偶a艂owanej pami臋ci, ksi臋cia Alberta. Jeszcze w tym roku ma doj艣膰 do spotkania, tym razem we Wroc艂awiu, kt贸re powinno mie膰 bardzo praktyczny wymiar.

Jan Skowera